Turistická oblast VRCHA a okolí

Rozhledna Osičina

rozhledna Osičina

Rozhledna Osičina u Vojenic se nachází nad údolím Dřízná ve výšce 413 m n. m. Samotná výška rozhledny je 54 metrů. Vyhlídka je umístěná ve 33 metrech. Do této výšky na turisty čeká 165 schodů. V blízkosti se nachází poklidné poutní místo kaple Panny Marie Lurdské (1889) a křížová cesta (1890).

  • Otevřeno: od 1. dubna do 31. října.
  • Sobota, neděle a svátky od 9.30 do 12.00 a od 13.00 do 18.00.
  • Mimo sezonu a v ostatní dny je možná návštěva po dohodě na tel.: 604 638 058.

Provozovatelem rozhledny je Obec Voděrady za spoluúčasti Sdružení obcí Dřížná, vlastníkem věže je T-Mobile Czech Republic a.s. Podrobnosti naleznete na www.osicina.cz

Doprava k rozhledně autem

Od Opočna směr Přepychy, Záhornice, na Záhornici doprava směr Voděrady (Vojenice). Mezi Vojenicemi a Záhornicí po pravé straně polní cestou k rozhledně.

Od Solnice směr Byzhradec, na konci Byzhradce doleva směr Houdkovice, v Houdkovicích na začátku zase doleva směr Voděrady. Ve Voděradech kolem kostela doprava nahoru. Potom ještě jednou doprava směr Vojenice. Za Vojenicemi do kopce a po levé straně polní cestou k rozhledně.

Od Rychnova nad Kněžnou směr Lokot, Třebešov, Lično. Z Lična přes Uhřínovice do Voděrad. Ve Voděradech doleva kolem kostela nahoru a potom doprava na Vojenice.

Od Týniště nad Orlicí směr Přepychy, kolem Křivic. V Přepychách doprava a nahoru do kopce směrem Záhornice, Voděrady. Na Záhornici doprava nahoru na Voděrady, Vojenice. Mezi Vojenicemi a Záhornicí doprava polní cestou k rozhledně.

rozhledna Osičina rozhledna Osičina